English English
Merkez : (0312) 468 92 98 Şube : (0312) 491 60 40
E-Mail :bal@melisari.com
Online Satış İçin Tıklayınız...

Dünden Bugüne Fer Bal

Dededen toruna torundan evlada süre gelen arıcılık sanatının üstadı ve Fer bal’ın Kurucusu Selçuk SOLMAZ’IN arıcılığın insanlık tarihi kadar eski olduğunu bal tüketilmez ise insanın ölmeyeceğini ancak arılar ölür ise insanlığında sonu olacağını ifade ediyor. 36 Yılı tamamladığımız sektörde zaman ne de çabuk geçiyor.

Arı üretimi,Ana Arı üretimi damızlık ırk ıslahı Arı Sütü,Polen,Propolis, bal Üretimi Alman uzmanlarla işbirliği ürün çeşitliliği ile başlayan Hikayemizde Hayallerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz FER BAL olarak  bu gün bal konusunda en geniş ürün yelpazesine sahibiz,

 

FER BAL ın  Bir Hayali ve Hedefi Vardı

yöneticisinden üreticisine üreticiden tüketicisine kadar herkesi memnun etmek ve erdemli br müessese olmaktı.İşimizin Çok zor olduğunu biliyorduk hedefimize tam ulaşamasak da çok fazla ve güzel yol aldığımızı biliyoruz. Bunun içinde her yaptığımızın daha iyisini yapmaya devam edeceğiz.

FER BAL olarak uzman kadrosuyla hijyenik ve modern tesislerimizde ilgili mevzuatlar çerçevesinde sektörde ilk İSO 22000 Belgesi olan  HACCP Gıda Güvenliği ve standartlara uygun üretim yapmakta ve tüm ürünleri dünya standartlarındaki laboratuarlarda periyodik olarak analiz edilerek piyasaya arzı yapılmaktadır.

MELİS ARI ÇİFTLİĞİ,FER BAL olarak bal çeşitliği yanında apiterapi uygulamaları alanında da çok geniş ürün yelpazesi ve araştırmalara da çok önem vermekteyiz. Apiterapi uygulamaları konusunda da dünyanın bir çok ülkesinden ve ülkemizden de çok yoğun sipariş ve talep gelmektedir.Ayrıca Türkiye’nin en seçkin hipermarket ve marketlerinde yerimizi almış bulunmaktayız..

Fer Bal olarak ürün güvenliği prensiplerine uyarak üretimden sofraya kadar olan her aşamasında Gıda Güvenilirliği kalitesiyle sektörün simgesi haline gelmiştir. 36 yıllık bilgi birikimi tecrübe ve Bilim insanları ile işbirliği yapmak bizlere bu haklı onuru yaşatmaktadır.

Ürün çeşitliliğini kendi kalorilerinde ve sözleşmeli arıcılarımız ile birlikte yüksek yayla ve meralarda üretmekteyiz. Organik yayla balı,Organik polen,Lavanta,Kestane,Kekik,Narenciye,Geven,pürem,Çam yayla Çiçek balı Geleneksel üretimimiz olan Karakovan petek balı,Seksiyon petek balı,petek bal çeşitleri özel üretimlerimizden Arı sütü,polen,propolis üretimleri ciddi arge çalışmaları Fer Balı Diğer Ballardan Ayıran Özellikleridir.

 

Ülkemizde arıcılık Dünyadaki yeri koloni bakımından 2-3. Sıralarda yerini almakta.Bal verimi bakımından ise 4-5 sıralarda bulunmaktadır. Flora çeşitliliği bakımından zengin bitki örtüsü doğanın temiz olması sanayi kirliliğinin fazla olmadığı ülkemizde dağların meraların kirlenmemiş olması arıcılık açısından ve sektörün gelişmesi açısından umut vericidir. Bu yönden de Türk balları dünya mutfaklarında talep görmektedir.

 

 

Fer propolis hakkında bilimsel çalışmalar ve araştırmalarda görülmüştür.Propolis bilim insanları tarafından buluş olarak anılmaktadır.

Melis Arı Çiftliği Fer Bal olarak zor bir göreve daha talip olup özel arı ürünlerinden özel karışımlar hazırlıyoruz. Özel karışımlarımız Dünyanın bir çok ülkesinden iş adamları,sporcular,sanatçılar ve kullanıcılardan yoğun talep almaktayız.

Bu planlı,Disiplinli çalışmalarımız bizlere verilen ödüllerlede bizlerin çalışmalarını motive etmiştir.

 

2011-2012 yıllarında Güvenilir Gıda Ödülü 2013-2014 yıllarında TÜSİAV Üstün hizmet Başarı Ödülü 2014 Yılı Sivil toplum Kuruluşları icra Kurulundan Üstün Başarı ve Hizmet ödülü alan tek bal firması Fer Bal dır.

Melis Arı Çiftliği   Fer Bal olarak tüketicilerimizi Bire Bir Bilgilendirme özel karışımları hazırlamak amacıyla bal çeşitlerimizin  bulunduğu PANORA AVM ve BÜLTEN Sokaktaki butik mağazalarımızda hizmet vermekteyiz.